Možnost projít se po ledovci v krásnej letní den není zrovna něco, co by se člověku nabízelo často. Naší skupině se poštěstilo, a ty se tak s náma můžeš podívat, jak takový celodenní putování po sněhu a ledu probíhá.

VIDEO: Fox Glacier

8 komentářů u „VIDEO: Fox Glacier

 • 15.3.2019 (5:09)
  Trvalý odkaz

  Zdar, tak až teď si dokážu představit, jak jste to měli náročný, mazec!! Neříkal ten průvodce, jestli se jim ten ledovec taky zmenšuje?

  Reagovat
  • 15.3.2019 (5:33)
   Trvalý odkaz

   Náročný to nebylo.. to byla furt samá pauza, samý žvanění :)), takže úplně v pohodě. Jen to lezení a slaňování bylo takový lehce nervózní :). Jj, v posledních cca deseti letech se zmenšil hodně.. stejně jako všechny ostatní okolo. O kolik metrů ustoupil si ale už nepamatuju..

   Reagovat
 • 15.3.2019 (8:25)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, tak to je bomba, zdálky vypadá docela přívětivě, ale zblízka hrůza (měl jsem jinou představu). To muselo být hodně dobrý na “vyčištění” hlavy.

  Reagovat
  • 15.3.2019 (9:20)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, zblízka to naopak byla naprostá paráda. Hlavně ty ledový stěny a jeskyně.. člověk si připadal jak v jinym světě. A v hlavě, tam bylo úplně vymeteno 😀

   Reagovat
 • 15.3.2019 (12:33)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,tak to jsem měla jiné představy,jak se tam procházíte a zatím se chvílema tajil dech,ale ta krása a počasí,no super.A vypadalo,že
  jsi to natáčel jako jediný.

  Reagovat
  • 16.3.2019 (3:24)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, ono jako ledovec si každej představí obrovskej a placatej kus ledu.. tohle je spíš takový koryto pomalu tekoucí “řeky”. Jj, s ostatníma jsme se tak domluvili – oni fotili, já jsem natáčel a pak jsme si všechno navzájem poslali.

   Reagovat
 • 15.3.2019 (15:29)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, pro nás to je něco úplně zvláštního. Tenhle zážitek umocněný krásným počasím jsi měl asi za odměnu. Taky jsme si neuměli ledovec představit a jak taje, neklouže to po něm?.. Je ta voda čistá a pitná? nebo je špinavá od letitého prachu…?
  Měj se hezky. Marta a Vráťa

  Reagovat
  • 16.3.2019 (4:39)
   Trvalý odkaz

   Zdravím, průvodce říkal, že ledovce tady každej rok ustupujou (tajou) o několik metrů, ale zároveň každou zimu na vršku napadne několik i desítek metrů sněhu, kterej si postupně sedá a posouvá se dolů. Proto povrch vypadá prakticky každej tejden jinak – nový propasti, jeskyně, apod. Klouže to dost i na sněhu, protože je to pořád ve svahu.. bez maček bychom si ani neškrtli. A voda, ta je dle slov průvodců “nejčistší, jakou jsme kdy v životě pili” 🙂 .. a byla fakt výborná.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *