Síla spánku

Málo z nás si uvědomuje, jakou roli v našem životě hraje spánek a jak je důležitej pro duševní i fyzický zdraví. Knížka Proč spíme ti zajímavě vysvětlí, jak a proč spíš a sníš, a po jejím přečtení už nikdy nebudeš chtít spát míň, než bys měl(a). Tuhle knížku by si měl přečíst každej, ať už student, rodič nebo důchodce. Na věku nezáleží a čím dřív, tím líp.

Dýchání a otužování – Wim Hofova metoda

Každá babička ti řekne, že otužování je prospěšný pro tvoje zdraví, ale že by se prostým dejcháním dalo docílit lepší nálady a vyššího výkonu? To zní samo o sobě dost zvláštně. Možná si budeš ťukat na čelo, co je tohle zase za výmysl, ale ono to má něco do sebe.. zkus se mrknout aspoň na první video a uvidíš, jestli tě to chytne. A nezapomeň si zapnout český titulky.

 

Přečti si:

Když někdo poprvé slyší o Wim Hofově metodě, kroutí hlavou a nevěří tomu. Stejně tak k tomu přistupoval i autor knihy Co tě nezabije, kterej se rozhodl vše vyzkoušet na vlastní kůži. V týhle knížce se nejen dočteš, jak například společně s Wim Hofem zvládli rekordní výstup na Kilimandžáro jen v kraťasech, bez trička a zimního vybavení, ale i další zajímavý věci o schopnostech lidskýho těla.

 

Stáhni si:

Je jedno, jestli máš androida nebo nakousnutý jablko – aplikace s jednoduchejma návodama a pomůckama k provádění Wim Hofovy metody, je dostupná pro oba systémy. Klikem na příslušnou ikonu obchodu se dostaneš, kam potřebuješ.

 

Podívej se:

Pětidílnej dokumentární seriál Transcendence – Live Life Beyond the Ordinary popisuje vliv několika faktorů na naše zdraví – ať už se jedná o jídlo, stres nebo mysl. V hromadě seriálů a dokumentů se tenhle unikát lehce ztratí a byla by škoda se o něj nepodělit. Vyšel v listopadu 2018 a mezi vystupujícíma jsou lidi jako Novak Djokovič nebo Wim Hof. Český titulky zatím bohužel nejsou, ale angličtina v něm není, až na pár odbornejch slov, zas tak náročná. Kouknout můžeš na krátkou ukázku a pokud tě zaujme, tak kompletní balík pak najdeš tady. Není to sice další série Hry o trůny, ale rozhodně se vyplatí si na to čas udělat.

Zde je seznam dílů s názvama, který ti napověděj, čím se která epizoda zabejvá.

  • Epizoda 1 – What’s in our Food
  • Epizoda 2 – Overcoming Fear & Stress
  • Epizoda 3 – Beyond Belief
  • Epizoda 4 – Whose Goals Are We Chasing
  • Epizoda 5 – The Art of Fulfillment

>

 

Posilování s vlastní vahou

Potřebuješ inspiraci nebo rady, jak správně cvičit s vlastní vahou? Zkus youtube kanál FitnessFAQs, kde se dozvíš spoustu užitečnejch tipů. Příkladem budiž video o správnym provedení shybů na hrazdě.

A pokud nechceš nic vymejšlet a jen si zacvičit, tak zkus třeba aplikaci Spartan Body Weight Home Workout.