Nejdřív nahlídneš na bejvalou železniční trasu uhelnejch dolů Charming Creek, kde se trochu drncavě dá jet i na kole, pak na stezce Millerton Track narazíš na letitý vagóny plný uhlí a přes vodopády Coal Creek Falls a Dorothy Falls se dostaneš do “džungle” popisovaný ve článku Tam na západ. Projdeš Tunnel Terrace Walk, Blue Spur Bushwalk a vlezeš do Woodstock Glow Worm Dell, kde se nacházej stovky larev světlušky. Kamera to za tmy bohužel nepobrala, takže ve videu je pouze denní náhled aspoň pro představu. No a na závěr se projdeš údolím Hokitika Gorge u nádherně modrý řeky. Její barva by bejvala vynikla o něco víc, kdyby se kolem furt nehonily mraky, ale i tak je to něco, co se jentak nevidí. V čase 3:51 si jinak můžeš všimnout starýho známýho ptáčka, kterej se kdysi předváděl před kamerou v rezervaci Hinewai. Pamatuješ se na něj?

VIDEO: Charming Creek & Hokitika

4 komentáře u „VIDEO: Charming Creek & Hokitika

 • 1.11.2018 (14:29)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,
  stále dokola se kochám tou krásnou přírodou, ale v tomto videu je jedna hrubá chyba – ten poutník co šel proti, se vůbec nepodíval do kamery a co víc, neusmál se a ani nezamával. Prosím příště napravit. Díky. 🙂

  Reagovat
  • 1.11.2018 (17:31)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, poutník dělal, že kameru nevidí, aby to bylo autentický.. a navíc byl všude kolem Vietcong přece 😀 Nee, sranda.. příště to třeba bude lepší.

   Reagovat
 • 1.11.2018 (19:28)
  Trvalý odkaz

  jj, taky jsme byl překvapenej, kdo to tam konečně kolem kamery prošel :))) Kdyby tam byl Vietcong, tak by si přece musel bejt rychlejší nebo se víc maskovat :))) Jinak zase moc pěkný! Tu úzkou jeskyni si prošel i s kolem?

  Reagovat
  • 2.11.2018 (5:24)
   Trvalý odkaz

   S tím maskováním máš recht, takhle by to byl rychlej proces :)). Nn, tam už jsem byl bez kola.. řídítka by tou jeskyní neprošly. Už takhle byl místama problém to vůbec projít.. mít široký ramena, tak tam uvázneš a můžeš tak leda kmitat ve vzduchu nohama 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *